بلفاروپلاستی

جراحی پلک می‌تواند شامل پلک فوقانی، پلک پایین و یا هر دو پلک باشد که بستگی به اهداف عمل جراحی و توصیه‌‌های جراح دارد:

جراحی پلک فوقانی- شامل ایجاد برش‌هایی در چین طبیعی پلک فوقانی است (این برش‌ها هنگام باز بودن چشم‌ها به‌خوبی پنهان می‌شوند) . جراح، پوست اضافی و چربی بیرون زده را برداشته و برش را می‌بندد. کل جراحی پلک فوقانی می‌تواند در حدود ۴۵ دقیقه تا یک ساعت طول بکشد. جراح ممکن است عمل پلک فوقانی را با لیفت ابرو (در صورت افتادگی ابرو) ترکیب کند تا نتایج مطلوب جوان سازی بدست آید.

در جراحی پلک پایین، با ایجاد یک برش در زیر خط مژه‌ پایین، پوست اضافی پلک از آن خارج می‌شود. جراح زیبایی ممکن است از یک برش پنهان در داخل پلک پایین یا یک برش درونی پلک به عنوان راه حل جایگزین برای اصلاح عوارض پلک پایینی و توزیع مجدد یا حذف چربی اضافی استفاده کند.

اگر از تکنیک برش درونی پلک استفاده شود، برش قابل مشاهد‌ه‌ای وجود نخواهد داشت. اگر پلک پایین شل شده باشد (همان‌طورکه در بسیاری از افراد میانسال چنین است) جراح ممکن است سفت شدن پوست پلک پایین را علاوه بر از بین بردن پوست یا چربی اضافی (کانتوپلاستی یا کانتوپکسی) توصیه کند.

مزایای جراحی پلک
  • با رفع پف زیر چشم و کیسه‌های زیر پلک پایین و افتادگی پوست پلک بالا، ظاهر شما سالم و جوان‌تر به نظر می‌رسد.
  • دیگر مشکلات بینایی مربوط به افتادگی پلک نخواهید داشت.
  • تمام اسکار ناشی از لیفت ابرو و پلک چشم در چین طبیعی پلک شما پنهان می‌شود، به‌طوری که تقریبا” غیر قابل تشخیص خواهند بود.
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments